Celkem 14 292 majitelů aut v Německu, kteří si svůj dopravní prostředek koupili od února 2015 do dubna 2017, vyplnilo podrobný dotazník se 177 položkami, na jehož základě se pak stanovilo pořadí vozů.

Index s označením PP100 zohledňuje počet problémů na 100 aut. Čím je tedy index nižší, tím více jsou majitelé se svým autem spokojeni. Z posledního průzkumu vyplynulo, že uspokojených majitelů přibývá. Zatímco vloni  byl totiž průměrný index 155, letos už 133.

Na nejlepší hodnotu (index 101) dosáhla Toyota. Za ní následují značky Seat, Volvo, Škoda a Hyundai, naopak na samotném chvostu je s indexem 185 BMW. V tomto žebříčku porazilo dokonce i značku Fiat. Špatný výsledek zaznamenaly i další prémiové značky jako Audi nebo Mini.

JD Power stanovil i pořadí v celkem kategoriích vozů. Žebříček minivozů ovládl Opel Adam, mezi malými vozy je nejlepší Toyota Yaris, vítězem v kategorii kompaktních aut je Mazda 3 a střední třídě vévodí Mercedes-Benz CLA. Mezi majiteli kompaktních SUV jsou nejspokojenější ti, kterým patří Audi Q5, ve třídě velkoprostorových aut zvítězil Ford C-Max a v kategorii velkých aut náleží prvenství Mercedesu třídy E.

V absolutním pořadí konkrétních aut se na přední příčky v hojné míře prosadila také auta vyráběná v České republice. Ze Škodovek Fabia, Rapid, Superb a již nevyráběný model Yeti a z modelů Hyundai jak i30, tak i Tucson.

Podrobné výsledky jsou v naší fotogalerii: