V poslední době se nám s hypersporty roztrhl pytel. Pro extrémně bohaté lidi je v podstatě povinnost mít auto, jehož výkon přesahuje tisíc koní. Jinak by byl společensky nejspíš mimo. Z toho důvodu se ve stále větší míře objevují extrémně výkonná auta, a to i od značek, které v podstatě nikdo nezná.

Jednou takovou je nová značka MILAN Automotive z Rakouska. Přestože dobře informovaní čtenáři si možná pamatují rok 2012, kdy Marcus Fux, majitel firmy Milan Automobile, poprvé představil první prototyp, který hned při uvedení otestovali slavní jezdci v čele s Dieterem Questerem a Davidem Coulthardem. Nějakou dobu trvalo, než se Flux a jeho spolupracovníci dostali na takovou úroveň, aby mohli oficiálně zregistrovat jméno MILAN Automotive, konkrétně 5 let od představení prvního pojízdného prototypu.

První McLaren Senna má svého majitele

Nyní tedy Fux a kolegové představují MILAN Red Kite, který bez jakékoli elektrifikace dosahuje výkonu 1307 koní. Za masivním výkonem stoj čtyřikrát přeplňovaný V8 o objemu 6,2 litrů, který je spojený se 7stupňovou dvouspojkovou převodovkou. Odkud hardware pochází, firma nezveřejnila, ale je mimořádně nepravděpodobné, aby šlo o vlastní vývoj.

MILAN Red Kite je z větší části vyrobeno z plastů vyztužených uhlíkovými vlákny, včetně monokoku, zadního pomocného rámu a panelů karoserie. Kromě toho, rakouský výrobce jako první použil tento ultra pevný, lehký, avšak poněkud křehký materiál u produkčního vozu také na lichoběžníkové zavěšení. Tato technologie se používá především ve vrcholném motorsportu.

Vznikne v nové továrně na jihu Walesu.
Aston Martin potvrdil výrobu SUV na základech konceptu DBX!

Vzhledem k výkonům a dalším technickým parametrům, jako je „stovka“ za 2,47 sekundy, míří Red Kite na takové velikány, jakými jsou Bugatti a Koenigsegg.