Tomu se ostatně novinka dost podobá, zjednodušeně řečeno Kadjar vypadá jako kříženec Capturu s Nissanem Qashqai. Není to náhoda, japonské SUV od partnerské značky totiž využívá podobnou techniku. Oba vozy tedy dostaly modulární platformu CMF C/D.

Kadjar zřejmě vsadí i na stejné motory a k dispozici bude s pohonem předních kol i systémem 4x4.

Renault Kadjar.

Na délku novinka měří 4,45 metru, široká je 1,84 m a vysoká 1,6 m. Renault tvrdí, že Kadjar může vyrazit i mimo zpevněné cesty, pomoci mu má robustní konstrukce, přední a zadní kryt podvozku, světlá výška 190 milimetrů či přední nájezdový úhel 18 stupňů a 25stupňový úhel přejezdový.

Kadjar kromě toho slibuje také prostorný a praktický interiér, který například dostal systém umožňující sklopit opěradla pákou ze zavazadelníku. Sklopit půjde i sedadlo spolujezdce vpředu, což umožňuje přepravu dlouhých předmětů.

Zavazadelník nabízí objem 472 litrů, dalších 30 litrů odkládacích prostor ukrývají různé přihrádky a schránky v kabině.

Renault Kadjar.

Zájemci si budou moci vůz vybavit řadou moderních pomocníků, sáhnout mohou například po palubním systému R-Link 2, který se ovládá přes sedmipalcovou dotykovou obrazovku a je vybaven hlasovým ovládáním pro navigaci, telefon a rádio. Dále nechybí například asistent nouzového brzdění, výstraha při nechtěném opuštění jízdního pruhu, rozpoznání dopravních značek nebo zpětná couvací kamera.

Výstavní premiéra se uskuteční na březnovém autosalonu v Ženevě, zahájení prodeje je naplánováno na červen.