Příběh o mimořádně úspěšném návratu Dacie pod vedením Renaultu je dostatečně známý. Vždyť levné a jednoduché vozy rumunské automobilky jsou oblíbené i u nás.

Renault se však angažuje i v ruské automobilce AvtoVAZ, v níž se snaží pozvednout kvalitu vozů Lada. Aliance Renault-Nissan totiž v roce 2012 koupila většinový podíl v podniku, který tradiční automobilku ovládá. Nedávno AvtoVAZ spustil produkci zajímavě a moderně vypadajícího modelu Lada Vesta. 

A nyní zřejmě Renault, který v Rusku samozřejmě prodává i auta pod svou vlastní značkou (často jde o upravené Dacie), chystá další zajímavý krok. Podle ruských médií totiž zahájil proces pro získaní značky Moskvič - samozřejmě včetně loga a ostatních souvisejících záležitostí.

Moskviče se přestaly vyrábět v roce 2001, o pět let později firma oficiálně zkrachovala. Dnes se v bývalých výrobních prostorech automobilky AZLK (Automobilový závod Leninského Komsomolu) produkují právě automobily Renault.

Média spekulují, že oživený Moskvič bude mít v Rusku stejnou roli jako Dacia v Evropě. Pod značkou Moskvič by se tedy měly vyrábět dostupné a jednoduché vozy, zatímco Renaulty budou lépe vybavené a dražší. Na trhy v Evropské unii se nové Moskviče zřejmě nedostanou.