Ilustrace je samozřejmě potřeba brát s jistou rezervou, jde přece jen o částečně "umělecké" ztvárnění, jistou představu si ale díky nim udělat můžeme. Vůz například dostane minimální převisy karoserie, zajímavě tvarované světlomety či pro automobilku nezvyklou masku bez žebrování.

Netradičně vyhlížejí i zadní dveře, které jsou zřejmě posuvné. Všimnout si můžeme také zvláštních kulatých prvků v rozích střechy - zřejmě půjde o senzory potřebné pro fungování autonomního řízení.

Volkswagen na autosalonu v Paříži představí koncept nového elektromobilu.Zdroj: Volkswagen

Novinka bude stát na platformě MEB, která byla vyvinuta speciálně pro vozy s elektrickým pohonem. Baterie tedy budou uloženy v podlaze, což Volkswagenu na jednu stranu umožní použít akumulátor s velkou kapacitou, na druhou pak vyhrát si s vnitřním prostorem. Výrobce ostatně slibuje, že koncept velikosti Golfu nabídne kabinu prostornější, než je ve větším Passatu.

Kapacitu baterií zatím neznáme, při plném nabití by však měly nabídnout dojezd přes 400 kilometrů, některé zdroje dokonce hovoří až o 600 kilometrech. Lithium-iontové akumulátory přitom prý lze při použití rychlonabíječky dobít už za 15 minut. Jak toho chce Volkswagen dosáhnout, zatím nevíme.

Volkswagen na autosalonu v Paříži představí koncept nového elektromobilu.Zdroj: Volkswagen

Zajímavostí pak je individuální profil Volkswagen ID - zjednodušeně řečeno jde o funkci, jež uloží vaše veškerá nastavení (sedadla, volant, klimatizaci a podobně) například do klíče, který po přenesení do jiného vozu právě vaše oblíbené nastavení aktivuje.

Podle Volkswagenu je koncept opravdu předobrazem produkčního elektromobilu, který by se měl začít prodávat za údajně dostupnou cenu do roku 2020. V "elektrické nabídce" značky nebude sám, kromě toho německá automobilka chystá také kompaktní crossover, MPV a luxusní sedan. Mluví se však i o sportovním autě. Všechny modely by měly dorazit do roku 2025.