Drogy a nebezpečná jízda však nebyla jediným proviněním muže za volantem stříbrného Renaultu Laguna. Auto bylo totiž kradené. Právě tato skutečnost zaujala policejní hlídku, která si proklepla registrační značky vozu a jala se ho sledovat.

Řidič ale zřejmě tušil, že jej policie sleduje, a křižovatku ulic K Žižkovu a Spojovací rázem prosvištěl na červenou, přičemž ohrozil řidiče z vedlejšího směru.

Záběry z místa nehody po honičce s kradeným autem.
VIDEO: Policejní honička ukradeného auta se zfetovaným řidičem skončila nehodou

Honička trvala jen pár minut, než auto narazilo zezadu do vozidla u křižovatky s ulicí Čuprova. Řidič se společně s pasažérkou pokusili z auta utéct. Policie ale dvojici záhy chytila.

Řidič měl zákaz řízení

Aby toho nebylo málo, ke zmíněné jízdě v kradeném autě a pod vlivem drog, přesněji amfetaminů, měl řidič už dříve soudem zakázáno řízení do roku 2030. Vozidlo, které naboural, navíc mělo na palubě malé děti. Těm se ale naštěstí nic nestalo.    

Nový způsob krádeže automobilu.
VIDEO: Zloději aut mají novou fintu. Je geniálně prostá a velice účinná

Muž nakonec skončil na policejním oddělení a je obviněný z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a maření úředního rozhodnutí a vykázání. Kromě toho musí vysvětlit, jak přesně přišel ke kradenému vozidlu. V případě odsouzení mu hrozí tříletý pobyt za mřížemi.

Na průběh honičky se můžete podívat niže.

Zdroj: Policie ČR
Zdroj: Policie ČR