Nejzajímavějším vozem je jistě Lada XCode, což je studie kompaktního SUV, která poodhaluje potenciální rozšíření nabídky ruské automobilky.

Vůz rozvíjí pro značku tak typický design, na němž zaujme především ztvárnění bočních partií a který si hraje s motivem písmene "X". O technice toho zatím příliš nevíme, auto by však mělo z větší části využívat techniku Dacie Duster doplněnou o komponenty z dalších modelů aliance Renault-Nissan, jež je většinovým vlastníkem tradičního ruského podniku, a také z jiných vozů značky Lada.

Pod kapotou se nachází nespecifikovaný přeplňovaný motor, zřejmě 1,2litrový čtyřválec od Renaultu, který je spojen s automatickou převodovkou a pohonem všech kol.

Lada XCode Concept.Zdroj: AvtoVAZ

Lada chce na studii také ukázat, že umí zákazníkům nabídnout i moderní výbavu. Uvnitř tak prý najdeme digitální přístrojový štít, desetipalcovou obrazovku multimediálního systému, služby spojené s konektivitou, systém umožňující ovládání některých funkcí prostřednictvím mobilního telefonu, adaptivní tempomat nebo poloautomatický parkovací asistent.

Je velice pravděpodobné, že se studie XCode v budoucnu přetransformuje také do produkční podoby. Kdy se tak stane, to ale zatím nevíme. Zato můžeme předpokládat, že takové auto Lada nabídne i na trzích mimo Rusko.

Kromě konceptu menšího SUV však Lada v Moskvě ukázala i další studie. Například oplastovaný sedan s vyšším podvozkem jménem Vesta Cross, dále sportovně vyhlížející varianty modelů Vesta a XRay nebo třeba vůz XRay v dobrodružném provedení Cross.