Tým vedený profesorem Dmitrijem Oniščenkem totiž dvoumístný kabriolet s plátěnou střechou pojmenoval kontroverzně (tedy minimálně z evropského pohledu) Krym…

Ale raději zpět k autu. Projekt sportovního roadsteru vznikl před necelými třemi roky. Cílem bylo vytvořit zajímavé sportovní auto s využitím výlučně ruských dílů. Proto Krym využívá techniku Lady Granta, což je v Rusku zřejmě nejrozšířenější vůz. Tato skutečnost pak samozřejmě pomohla k přijatelným nákladům na stavbu.

Ruský roadster Krym.Zdroj: BMSTU

Výsledek několikaleté práce si konečně můžeme prohlédnout, tým se totiž pochlubil prvním exemplářem, který už je dokonce i na značkách.

Krym na délku měří 3848 milimetrů, široký je 1679 mm a vysoký 1195 mm. Rozvor pak dosahuje 2470 mm. Pod kapotou se ukrývá 1,6litrový benzinový motor z Lady, který na zadní kola posílá 140 koní a 175 Nm točivého momentu.

Ruský roadster Krym.Zdroj: BMSTU

Vzhledem k nízké hmotnosti okolo 900 kilogramů nepřekvapí, že stroj z klidu na stovku zrychlí za 8,6 sekundy a umí jet až 220 km/h.

Tým nyní hledá investory, kteří by mu pomohli rozjet malosériovou výrobu. Pokud se to povede, měly by se první exempláře objevit na silnicích v roce 2018. A nemuselo bych jich být málo, lidé stojící za projektem totiž slibují zajímavou cenu.

Ruský roadster Krym.Zdroj: BMSTU

Krym chtějí prodávat za částku okolo 650 000 rublů, což je v přepočtu asi 250 tisíc korun.

Zdroj: Youtube