„Alhambra nemá chybu – je prostorná, pohodlná a bezpečná. A na to, že je stavěná především pro praktické využití, dokáže nadchnout i svou dynamikou při nízké spotřebě," pochvaluje si loňský olympijský vítěz automobil, v němž jezdí na tréninky i závody.

„Značka Seat podporuje celou řadu českých vrcholových sportovců, protože s nimi sdílí sportovního ducha a touhu být nejlepší. O to víc nás těší, že jsme se dohodli na dalším pokračování spolupráce s bikerem Jardou Kulhavým, který patří již několik let k absolutní světové špičce v disciplíně cross country na horských kolech," říká Aleš Novák, vedoucí divize Seat společnosti Porsche Česká republika.

Tovární jezdec týmu Specialized vstoupil do nové sezóny slibně. V závodě na Kypru obsadil druhé místo a koncem března se Švýcarem Christophem Sauserem ovládl nejslavnější etapový závod horských kol, osmidenní Cape Epic v Jihoafrické republice, jehož účastníci museli překonat převýšení přes 15 tisíc metrů na vzdálenosti 698 km.

Po jihoafrickém triumfu zamířil Jarda Kulhavý do Ameriky, kde jej v rámci přípravy na Světový pohár čekal jeden short track a dva závody cross country v rámci nejznámějších amerických bikových závodů Sea Otter Classic v kalifornském Monterey.

Rodák z Ústí nad Orlicí má před sebou letos také příležitost stát se prvním bikerem na světě s kompletní sbírkou zlatých medailí. Na svém kontě má již zlato z olympijských her, mistrovství světa v cross country, Světového poháru a etapového závodu Cape Epic. Chybí mu už jen vítězství v mistrovství světa v maratonu.