Na dealerské konferenci to prozradil šéf Seatu Luca de Meo. Velkým překvapením ale jeho prohlášení není. Koncern Volkswagen, do něhož Seat i Škoda patří, se v blízké budoucnosti chce vozům typu SUV a crossoverům důkladně věnovat.

A právě malý crossover s pohonem předních kol, který by mohl konkurovat například Renaultu Captur, plánuje kromě Seatu také Volkswagen a Škoda. Vzhledem k příbuznosti malých hatchbacků Ibiza, Polo a Fabia, z nichž budou drobná SUV vycházet, je to ostatně logické.

Kdy dorazí český zástupce, tedy jakási "Fabia SUV", zatím není jasné. Škoda na začátek příštího roku chystá spuštění prodeje velkého SUV jménem Kodiaq, v dalších měsících roku 2017 bychom se mohli dočkat druhé generace Yetiho, která bude blízce příbuzná právě se zmíněným Seatem Ateca.

Mladoboleslavský výrobce však už také potvrdil vůz na způsob kupé-SUV, tedy vůz podobný například BMW X4, případně větší X6. V souvislosti s tímto modelem automobilka sice zatím mluví jen o Číně, ale nezdá se pravděpodobné, že by jej nenabídla i v Evropě.