V rozhovoru pro britský Autocar to alespoň naznačil šéf značky Jürgen Stackmann. Seat zatím hovoří minimálně o Leonu TDI Cupra. Využít by mohl nový dvakrát přeplňovaný turbodiesel s výkonem 240 koní, který se objevil pod kapotou osmé generace Volkswagenu Passat.

Test nového Volkswagenu Passat Bi-TDI 4Motion najdete zde.

"Myšlenka výkonné naftové Cupry není špatná. Otázka ale je, jestli jde podobné auto vyrobit tak, aby bylo cenově dostupné. Spojit námi požadovaný výkon a dynamiku s dieselovým motorem může být docela drahé. Ale pokud najdeme způsob, pak ano, můžeme se o naftové Cupře opravdu bavit," prohlásil.

Stackmann kromě toho naznačil, že ostrou verzi dostane i chystané SUV, jehož podobu naznačil koncept 20V20. První crossover značky, který se bude vyrábět v českých Kvasinách, dorazí příští rok. "Varianta Cupra není nemožná. Dokonce si myslím, že v budoucnu bude o výkonné crossovery větší zájem než o klasické rychlé hatchbacky," naznačil.

V nejbližších plánech sportovní divize však najdeme modernizovanou Ibizu Cupra. Ta dorazí zřejmě už na podzim a pravděpodobně si ponechá přeplňovanou čtrnáctistovku s výkonem 180 koní, ale nově bude dostupná i s "obyčejnou" šestistupňovou manuální převodovkou. Dosud byl pro vůz dostupný jen dvouspojkový automat.