O společném projektu dostupného vozu se začalo mluvit v březnu letošního roku, kdy koncerny Volkswagen a Tata Motors uzavřeli dohodu o spolupráci. Škodovka přitom ve vývoji zastupovala právě koncern Volkswagen.

"Na bázi této dohody se prověří možnosti dlouhodobé a strategické spolupráce v jasně definovaných oblastech. Cílem strategické aliance je provázání know-how obou výrobců ve vývoji společných komponentů až po možné koncepty celých vozů," uvedly tehdy firmy ve zprávě.

Předseda představenstva Škody Bernhard Maier prozradil, že výsledkem kooperace měla být platforma s označením A0 Entry, která by byla určena pro malý dostupný vůz zhruba o velikosti Fabie. Prodávat se měl v Indii a na dalších rozvíjejících se trzích.

Škoda Karoq.
Škoda míří na jihoamerický trh, v Brazílii dostanou Karoq. Má to ale háček

Nakonec tedy plánovaná spolupráce nedopadla. "Společnost Škoda Auto ověřovala a vyhodnocovala v posledních týdnech a měsících možnou strategickou spolupráci se společností Tata Motors. Obě společnosti přitom dospěly k závěru, že v současné době se ani technické, ani ekonomické synergie nedají realizovat ve společně požadovaném rozsahu. Z tohoto důvodu nebudou prozatím dále usilovat o zamýšlenou strategickou alianci. Obě společnosti zdůrazňují, že po intenzivních a konstruktivních rozhovorech v uplynulých měsících se nevylučuje možnost budoucí spolupráce.," uvedla automobilka Škoda v prohlášení.

Škoda už v Indii působí, dokonce zde auta i vyrábí, konkrétně přizpůsobený model Rapid a modely Yeti, Octavia a Superb.

Tata Motors je největší indickou automobilkou, které však patří i tradiční britské značky Jaguar a Land Rover. Automobilku ale proslavil třeba i model Nano, což je nejlevnější auto světa.