Jejich představy si můžete prohlédnout v galerii. Podívaná je to zajímavá - vize designérů jsou totiž poměrně rozmanité.

Kromě podoby auta zatím můžeme také jen spekulovat o jeho jménu. V současnosti se hovoří o označení Polar, britský Auto Express pak upozorňuje, že si Škoda letos zaregistrovala také jména Aratan či Airon.

O technice už je obraz trochu jasnější. Nový crossover využije koncernovou platformu MQB, případně starší PQ25, na níž stojí aktuální Fabia. Pod kapotou se samozřejmě objeví koncernové motory, očekávat můžeme přeplňované i atmosféricky plněné litrové tříválce či 1,4litrový turbodiesel. Nepřekvapila by existence pouze pohonu předních kol.

Dříve dorazí malý Seat Arona

Ve srovnání s hatchbackem bude SUV o něco větší ve všech směrech - bude tedy nejen vyšší, ale i delší a širší. Škoda by také měla nabídnout více vnitřního prostoru i praktičnosti, než je obvyklé u konkurence.

Více informací bychom se mohli dozvědět už příští rok, kdy Seat, další z automobilek koncernu Volkswagen, představí nový model Arona, což bude také malý crossover postavený na základě supermini - v případě Seatu jde o model Ibiza. Arona by tak mohla leccos prozradit i o malém SUV od škodovky. Technika totiž bude podobná.

Ostatně stejně jako v případě chystaného crossoveru se značkou Volkswagen, který by na trh měl dorazit také dříve než jeho příbuzný z Mladé Boleslavi.

ČTĚTE TAKÉ: Designerské hrátky: Jak může Kodiaq vypadat jako kupé? A jak ve verzi RS?