Novinka samozřejmě dostala design s takzvanými krystalickými prvky, který je pro moderní škodovky charakteristický. Mřížka chladiče s dvojitými vertikálními lamelami je orámovaná chromovanou lištou a má lichoběžníkový tvar, vzhled světlometů už tradičně prý našel inspiraci v umění českých sklářů. Zajímavostí je osm „očních řas" uvnitř hlavního světlometu - tedy něco, co známe už ze Superbu.

Čtěte také: Nové SUV od Škody opravdu nese jméno Karoq. Proč? A co nabídne?

Prohlédnout si můžeme i zadní skupinové svítilny, jejichž vnitřní část je integrovaná do výklopné zádě. Zadní svítilny využívají světelné diody pro koncová, brzdová a mlhová světla. A samozřejmě září charakteristickým tvarem písmena C.

Interiér má novou koncepci

V interiéru najdeme nově koncipovanou přístrojovou desku s horizontálně rozdělenými dekoračními prvky na mohutnější horní a menší spodní část. Hlavním prvkem středového panelu bude displej infotainmentu, který může mít až 9,2palcovou úhlopříčku a obrazovku se skleněnou povrchovou úpravou. Karoq také jako první Škoda dostane ovládání gesty.

A také digitální přístrojový štít.

Nechybí ani populární ambientní LED osvětlení interiéru. Starají se o ně tenké světelné vodiče na horním okraji každé ze čtyř dveřních lišt a analogické LED prvky integrované do dekoračních prvků v palubní desce. Řidič může regulovat intenzitu a také přepínat mezi deseti různými odstíny světla.

Nepřehlédněte: Jak je na tom nová Škoda Karoq ve srovnání s konkurencí?

A když už jsme u osvětlení, Karoq by měl dostat také příplatkovou funkci promítání loga na zem ze zpětných bočních zrcátek.

S posuvnými a vyjímatelnými sedadly

Škoda Karoq má na délku 4382 mm, na šířku 1841 mm a vysoká je 1605 mm. Rozvor náprav dosahuje 2638 mm (u verze s pohonem všech kol 2630 mm). Zavazadlový prostor má v pětimístném uspořádání interiéru základní objem 521 litrů, při sklopených zadních sedadlech vzroste objem pro zavazadla na 1630 l.

Přečtěte si: Nástupce Škody Yeti se ukázal na zatím nejlepších fotkách. Hraje si na Kodiaqa

S příplatkovými posuvnými sedadly je ale velikost prostoru pro zavazadla variabilní a pohybuje se od 479 do 588 l. Systém VarioFlex se přitom skládá ze tří samostatných a individuálně nastavitelných sedadel, která lze v případě potřeby dokonce vyjmout z vozu. Maximální využitelný objem zavazadlového prostoru při dvoumístné konfiguraci interiéru a po vyjmutí sedadel činí 1 810 litrů.

Nové kompaktní SUV bude mít světovou premiéru 18. května ve Stockholmu. Uvedení na trh je naplánováno na druhou polovinu roku.

Nepřehlédněte: Lidé si utahují ze jména Karoq. Škodě navrhují jiné názvy, třeba Kardiaq a Svejq