O Kodiaqu Coupé se mluví už delší dobu, škodovka stylové provedení totiž už dávno potvrdila - jenže zatím tak učinila jen pro čínský trh. Německý Auto Bild ale na základě neoficiálních informací tvrdí, že příjezd do Evropy je už hotová věc.

Škoda Karoq Coupé na neoficiální ilustraci.
Škoda Karoq Coupé: Jak by se vám česká novinka líbila jako kupé-SUV?

Škodovácké kupé-SUV by se na starém kontinentu mělo začít prodávat v roce 2019 a jedním z cílů automobilky je, aby novinka podpořila jistý přerod značky. Škoda už totiž nechce být jen "rozumná", ale chce být i více emotivní. Zhruba 4,7 metru dlouhé auto by tak mělo konkurovat například Range Roveru Evoque či BMW X4.

A jak by Kodiaq Coupé mohl vypadat? Na to se můžete podívat v galerii, kde najdete řadu neoficiálních ilustrací.

Tradiční přednosti české značky ale prý zůstanou, takže kromě odvážnějších tvarů máme očekávat prostorný a praktický interiér. A také objemný a dobře využitelný zavazadelník.

Paramount Marauder.
GALERIE: Je vám Kodiaq málo? Tato superSUV se vám budou líbit, stojí ale majlant

Technika bude samozřejmě koncernová, pod kapotou se tedy objeví známé přeplňované čtyřválce, pravděpodobný je i příjezd plug-in hybridní varianty. Auto Bild píše také o moderní příplatkové výbavě. A odhaduje už i cenu. Podle něj bude základní cena startovat nad 30 000 eur, což je v přepočtu zhruba 780 tisíc korun. Lepší verze s vyšší výbavou pak lehce překročí hranici 1,3 milionu korun.

Pro srovnání, současný Kodiaq začíná na 693 900 Kč.