Škoda se hlavně očekávaným uvedením nové verze Kodiaqu skutečně netají a testovací prototyp, zahlédnutý na Nürburgringu, přímo nosí nápisy Kodiaq RS. Zbytek karoserie je nicméně nadále maskován, tudíž konečný design můžeme pouze odhadovat.

V galerii si pak můžete prohlédnout neoficiální ilustrace, jak by novinka mohla vypadat. Určitě se ale SUV od škodovky dočká agresivnějšího vzezření ve formě jiného předního nárazníku, nejspíše černých doplňků na karoserii po vzoru Octavie RS a také nových litých kol.

Výroba Škody Karoq.
Infografika: Podívejte se, jak Škoda rozšiřuje svůj závod v Kvasinách

Pod kapotou Kodiaqu RS by se měl nejspíše ukázat naftový motor, a to přesněji dvakrát přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec, který v současné době používá třeba Volkswagen Tiguan. V něm tento turbodiesel produkuje 240 koní (176 kW) a 500 Nm točivého momentu - jeho maximum je přitom k dispozici mezi 1750 až 2500 ot/min.

Je pravděpodobné, že na tyto výkonnostní hodnoty bude motor naladěn i v Kodiaqu RS. Mluví se také o tom, že tento agregát bude pro sportovnější verzi jedinou volbou. Určitě dojde i na použití osmistupňové automatické převodovky.

Koncept Škoda Sunroq.
Jedinečný Sunroq je nehlasitější škodovka. Už jsme v ní jeli

V této specifikaci zmíněný Tiguan zvládá zrychlení z nuly na 100 km/h za 6,7 vteřiny a maximálně se rozjede na 228 km/h. Podobné schopnosti bychom tedy čekali rovněž od Kodiaqu RS.

Na základě dřívějších informací o uvedení výkonného Kodiaqu se předpokládá, že do výroby se novinka dostane na konci letošního roku. Oficiální představení by tedy mohlo proběhnout už zanedlouho.