Hlavním znakem nového designu, který Škoda postupně do interiéru všech svých nových aut (a že jich v příštích dvou letech bude požehnaně, se stane volně stojící displej multimediálního systému.

Zatímco dosud měly všechny Škodovky tento displej zakomponovaný přímo do panelu palubní desky, tentokrát se z něj vyčlení a navíc se přesune blíže k hornímu okraji. Tvůrci se snažili ulehčit budoucím uživatelům usnadnit ovládání jednotlivých funkcí pomocí displeje. Proto je pod ním plocha pro oporu dlaně.

Kolona čtyř vozů vypadala zajímavě
Už víme, jak jezdí Škoda Scala. Maskované exempláře se prohnaly Českým rájem

V nejdražším provedení má displej úhlopříčku 9,2 palce a je zcela prost klasických ovládačů nebo tlačítek. Ve voze vždy bude SIM karta umožňující připojení k internetu. Ve standardní výbavě však bude mít pouze funkce tísňového volání a spojení se servisními službami. 

Takové umístění displeje současně přineslo nutnost přesunout výdechy klimatizovaného vzduchu v centrální části do nižší polohy. Hned pod nimi je ovládání klimatizace. To naštěstí zůstalo v klasické formě, kdy se požadovaná teplota nastavuje pomocí otočných knoflíků.

V nabídce bude, jak je v poslední době u velké části automobilek obvyklé, digitální přístrojový ukazatel s možností měnit způsoby zobrazení jednotlivých funkcí.