První novodobé auto, který Škoda vyvinula speciálně pro indické zákazníky, bude na délku měřit 4256 milimetrů. Rozvor činí 2761 milimetrů a výška 1589 milimetrů. Tyto údaje se sice týkají konceptu, který má zatím označení Vision IN, ale sériové auto připravované pro vstup na trh počátkem příštího roku, bude v tomto ohledu stejné.

Poprvé se automobil odhalil na společenské akci značek Škoda a Volkswagen v předvečer zahájení autosalonu v Dillí. Mezi přítomnými byl také redaktor Automix.cz a Deníku. Současně byly odtajněny také některé technické údaje, včetně motorizace.

Auto pohání čtyřválcový zážehový motor 1,5 TSI s výkonem 110 kW (150 koňských sil). Je propojený se sedmistupňovou automatickou převodovkou DSG. Ta se ovládá pomocí malého voliče, který se podobá tomu v nové Octavii.

Superb iV jsme otestovali na stejné trase s nabitou i vybitou baterií
Nabitá versus vybitá: Na stejné trase jsme dvakrát vyzkoušeli Škodu Superb iV

Vision IN má poháněna výhradně přední kola a z nuly na stovku zrychluje během 8,7 sekundy. Maximální rychlost činí 195 km/hod. Vůz je postavený na bázi nové modulární platformy MQB A0, kterou vyvinuli inženýři z mladoboleslavského vývojového oddělení. Řada prací se již ale udělala také v novém vývojovém centru, který Škoda vloni v Indii otevřela. Přímo v Indii se také vůz bude vyrábět.

Zajímavostí ve voze jsou speciální zadní sedačky. Lavici určeou původně pro přepravu tří cestujících lze poměrně snadno přeměnit na dvě pohodlná křesla. Palubní desce vévodí centrální displej s úhlopříčkou 12,3 palce.

Škoda Octavia verze liftback
Škoda navýšila cenový odstup obou verzí octavií. Teď je kombi o 40 000 Kč dražší

Škoda si velmi zakládá na použití ekologických materiálů v interiéru. Například některé části jsou vyrobeny z listů ananasu. Materiál se nazývá příznačně Piňatex.