Tvrdí to alespoň německý magazín Auto Bild, podle kterého by celé jméno nového vozu mělo znít Škoda Felicia E. Právě písmeno E na konci značí, že půjde o elektromobil. Jen pro připomenutí, nedávný koncept první elektrické škodovky se jmenoval Vision E

Novinka bude postavena na nové koncernové platformě MEB pro elektrifikované modely. Tento základ kromě studie Vision E využívají i další koncepty elektromobilů skupiny Volkswagen, mezi nimi například i vůz pojmenovaný I.D. A právě s jeho produkční verzí údajně nová Felicia E bude sdílet nejvíce techniky.

Škoda Favorit a Škoda Superb.
PŘEHLEDNĚ: Proč se škodovky jmenují, jak se jmenují?

O té se lze zatím jen dohadovat, ale zdroje z automobilky slibují dojezd okolo 400 kilometrů a výkon 170 koní (125 kW). Cena by měla být srovnatelná s aktuální hodnotou nového dieselového Golfu, což je u nás 514 tisíc korun.

Nová Felicia E ale nebude jediným škodováckým elektromobilem. Chystá se také SUV a mluví se i o sportovně vyhlížejícím čtyřdveřovém kupé, které by mohlo převzít některé designové prvky z legendárního kupé 110 R ze 70. let. Nelze ale vyloučit, že inspiraci slavnými modely historie najdeme i na ostatních elektromobilech - tedy i na Felicii E. První sériová elektrická Škoda by měla dorazit v roce 2020.

Škoda 110 R.
Škoda zvažuje sporťák inspirovaný legendárním "erkem". Jak by mohl vypadat?

Mimochodem, není to poprvé, co se o návratu Felice mluví. V minulosti se spekulovalo, že se na Felicii přejmenuje v nové generaci model Rapid. Nakonec se tak ale zřejmě nestane, nový Rapid se ale bude možná jmenovat už jen Spaceback. Delší liftback se vyrábět přestane.