Citigo současně s faceliftem lehce změnilo délku, narostlo totiž o 34 milimetrů na 3597 mm. Další rozměry zůstaly stejné, stejně jako objem kufru 251 litrů.

Nejviditelnější změny se udály v předních partiích, auto má novou kapotu, novou masku chladiče, upravený nárazník a pozměněná mlhová světla. Přední světlomety jsou vybavené LED diodami pro denní svícení a mlhová světla mohou být volitelně vybavená funkcí přisvětlování do zatáčky.

Nabídku možností individualizace pak doplňují nová patnáctipalcová kola z lehkých slitin a nový odstín laku - konkrétně zelená Kiwi.

Čtěte také: První svezení ve čtyřoké Octavii. Jen o světla tu nejde

Novinky najdeme také v interiéru. Například sdružený přístrojový panel s tachometrem, otáčkoměrem a ukazatelem stavu paliva má nový design a je k dispozici ve dvou různých verzích.

A samozřejmě by to ani nebyla Škoda, kdyby Citigo nenabídlo několik chytrých vychytávek, třeba deštník pod sedadlem spolujezdce, řadu odkládacích a úložných prostor, držák na nápoje nebo chytrý telefon, háček na tašku v přihrádce před sedadlem spolujezdce či síťový program v zavazadlovém prostoru.

Čtěte také: OBRAZEM: Kabaň dal Škodě dnešní tvář. Ale stvořil také Bugatti Veyron

Nechybí ani široké možnosti konektivity.

Paletu pohonných jednotek tvoří tři tříválcové motory: dva benzinové a jeden s úpravou pro provoz na zemní plyn nebo benzin. Základním agregátem je motor 1.0 MPI o výkonu 60 koní (44 kW), výkonnější verze pak dává 75 koní (55 kW). Na přeplňovaný tříválec, který dostal bratrský Volkswagen up!, se tedy nedostalo.

Varianta 1.0 G-TEC na zemní plyn má výkon 68 koní (50 kW).

Inovované Citigo bude v České republice možno objednávat v průběhu měsíce dubna, první vozy dorazí k zákazníkům počátkem června.