Interiér je o něco delší a širší než dosud, řidič a spolujezdec budou mít také více místa nad hlavou. Ačkoli je nová Fabia o 8 milimetrů kratší než předchůdce, vzrostla o 8 mm délka interiéru na současných 1674 mm. K lepšímu se změnila i šířka interiéru ve výši loktů, a to na 1401 mm vpředu (+21 mm) a na 1386 mm (+2 mm) vzadu.

Zavazadlový prostor je největší ve svém segmentu. Pojme 330 litrů, což je o 15 litrů více než dosud. Při sklopených zadních opěradlech vzroste objem až na 1150 litrů. Díky otvoru, širokému 1098 mm, pátým dveřím, které se otevírají do výšky 1915 mm, a nízkému prahu zavazadelníku (659 mm nad zemí) by se zavazadla také měla snadno nakládat. Ložná plocha je široká 960 mm, je tedy o 2 mm širší než u předchozí generace.

Škoda Fabia.

Poprvé ve voze značky Škoda bude ve Fabii využita technologie MirrorLink, která přenáší aplikace chytrého telefonu na displej palubního zábavně-informačního systému. Novinkou je také funkce SmartGate, která s využitím speciálních aplikací umožňuje zobrazovat konkrétní údaje o vozidle, jako třeba spotřebu paliva, průměrnou rychlost či náklady, na obrazovce chytrého telefonu. Data jsou přenášena bezdrátově pomocí Wi-Fi technologie.

Fabia dostane také legendární škrabku na led umístěnou ve víčku palivové nádrže. Pro reflexní vestu, která je v mnoha zemích předepsanou součástí povinné výbavy, je určena odkládací přihrádka ve výplni dveří řidiče. Pro výplně bočních dveří je k dispozici i nádoba na odpadky. Nejrůznější drobnosti pak pojmou síťové kapsy na vnitřních stranách předních sedadel.

Vůz má také více odkládacích míst pro láhve s nápoji, nabízí místo až pro sedm lahví: v obou předních dveřích, v obou zadních dveřích, ve středovém panelu a ve schránce před sedadlem spolujezdce.

Interiér nové Škody Fabia.

V nové Fabii najdeme samozřejmě vychytávky, které se osvědčily už ve druhé generaci tohoto modelu. Mezi ně patří například držák parkovacích lístků sériově instalovaný na vnitřní stranu sloupku A nebo volitelně dodávané háčky na zavěšení tašek v zavazadlovém prostoru. V rámci síťového programu, rovněž dodávaného na přání, zajistí pořádek v zavazadlovém prostoru dvě upevňovací sítě. Odkládací plato lze vedle výchozí pozice využít také jako horizontálně umístěnou zvýšenou podlahu, nebo jej lze vertikálně zasunout za zadní opěradlo. Pro zavazadlový prostor je na přání dodávána také flexibilní přihrádka, zajišťující předměty, které by se v zavazadlovém prostoru jinak volně povalovaly. 

Nová Fabia bude veřejně představena počátkem října 2014 na mezinárodním autosalonu v Paříži. Vyrábět se začne na konci srpna. Více o novince najdete v článku zde.