To, jak vypadá Škoda Scala, víme již od loňského podzimu. Tento vůz si ale zatím stále veřejnost ve fyzické podobě prohlédnout nemohla. Příležitost dostane až v areálu Ženevského výstaviště, kde 5. března začíná tiskovými dny tradiční jarní evropský autosalon.

Další dvě premiéry, které tuzemská automobilka pro tuto výstavu chystá, jsou zatím obestřeny řadou tajemství. V případě městského SUV Kamiq Škoda zatím odtajnila pouze interiér a kresby základních tvarů karosérie. Přitom tohle auto se začne vyrábět již během letošního léta a na trh vstoupí na podzim.

Třetím autem, které bude mít čestné místo v prostorách škodovácké expozice, bude elektromobil. Dobře informovaný zdroj z automobilky portálu Automix.cz prozradil, že půjde o koncept, který předznamenává chystané sériové SUV s pohonem na elektřinu.

"Bude se jednat o velmi zpřesněnou podobu vozu, který vychází z konceptu Vision E," sdělil. V praxi to znamená, že sériový vůz, který se zřejmě představí rok poté, bude mít v podstatě jen jinou grafiku světlometů, dveřních klik nebo vnějších zpětných zrcátek.

Vůz bude postaven na speciální platformě MEB, kterou Volkswagen vyvinul pro osobní vozy s elektrickým pohonem, a na které jako první vyjede hatchback Volkswagen I.D. Neo. Dojezd by měl činit zhruba pět set kilometrů a k dispozici bude i pohon všech kol.