Třetí generace bestselleru značky ŠKODA zaujme především dostatkem prostoru, vysokou funkčností a bezpečností a špičkovým poměrem ceny a užitné hodnoty.

„Škoda Octavia je srdcem naší značky a tak po náběhu výroby v mateřském závodě v Mladé Boleslavi nyní rozjíždíme výrobu v zahraničních závodech," říká Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti Škoda Auto zodpovědný za oblast výroby a logistiky.

„Octavia je na Ukrajině a v Kazachstánu nejprodávanějším modelem značky Škoda. Právě zahájená výroba třetí generace řady Octavia v obou zemích je pokračováním úspěšné historie."

Výroba nové generace modelu Octavia na Ukrajině podtrhuje význam tohoto trhu pro značku Škoda: v roce 2012 zvýšila Škoda své dodávky ukrajinským zákazníkům o zhruba 32 procent na 14.400 vozů. Tržní podíl se zvýšil na 6,6 procenta. Vozy značky Škoda se vyrábí v Solomonovu ve spolupráci s partnerskou firmou Eurocar. Vyrábí se zde mimo jiné modely Fabia, Yeti, Superb a Roomster v režimu SKD (Semi-Knocked-Down).

Ve spolupráci s firmou Azia Avto se vyrábí nová Octavia na severovýchodě Kazachstánu, v Usť-Kamenogorsku. V minulém roce zaznamenala Škoda v Kazachstánu nárůst o 158 procent, zákazníkům bylo dodáno zhruba 1.900 vozů (2011: 720). Vedle modelu Octavia se v Usť-Kamenogorsku vyrábí také modely Fabia, Yeti a Superb v režimu SKD.

Pro výrobu nové generace modelu Octavia v Kazachstánu a na Ukrajině v režimu SKD se dováží karoserie, vyrobené v České republice. Na místě probíhá montáž z dovážených dílů.

Třetí generace modelu Octavia stanovuje nová měřítka v segmentu kompaktních vozů. Vůz přesvědčí bezkonkurenční nabídkou prostoru, novým designem, vysokou funkčností, moderními bezpečnostními a komfortními systémy, nízkou spotřebou, řadou Simply Clever detailů a pro značku Škoda typickým poměrem ceny a užitné hodnoty. Na ukrajinský trh byl nový model uveden v červnu, v Kazachstánu bude Octavia uvedena na trh v červenci.