Ruští youtubeři Garage 54 nepřestávají vymýšlet nemožné a poté, co dobrovolně na půl roku utopili Samaru jen proto, aby zjistili, zda její motor po tak dlouhé „lázni“ ještě naskočí, se rozhodi vyzkoušet další poněkud bizarní pokus. Nejspíš nepřekvapí, že pro další bláznivý projekt vybrali opět starou Ladu a tentokrát ji vybavili 38palcovými koly a pořádnými AT pneumatikami.

Příští generace Mercedes-Benz třídy S vznikne také jako elektromobil

Projekty, které tito Rusové staví, jsou sice dost bláznivé, ale také vykazují mimořádně vysokou úroveň zručnosti a znalostí mechaniky. Jejich nečekaně jednoduchá řešení nás v redakci nepřestávají fascinovat. Ani tentokrát tomu není jinak, kdy pro rozšíření vozu použili čtveřici masivních vymezovacích poloos, které jsou připevněny na standardní náboje kol. Aby auto vůbec mohlo zatáčet, jsou přední poloosy výrazně prodloužené.

Výsledkem je tak trochu šílenost, která ale na sněhu nabízí obrovskou porci zábavy. Nicméně bychom hádali, že tohle auto bude mít zavařený diferenciál. Nejpůsobivější je ale fakt, že takováto šílenost funguje na jinak sériovém podvozku. Robustnost starých lad je prostě mimořádná.

Ostatně v příloženém videu se můžete přesvědčit sami.

Zdroj: Youtube