Lamborghini totiž od připravovaného modelu Urus očekává zejména nárůst zájmu mezi ženami. Šéf automobilky Stefano Domenicali proto přiznal, že nové SUV vyvíjí tak, aby ženám nabídlo odpovídající vlastnosti. A pomohl si přirovnáním k býkovi, tedy zvířeti, které má Lamborghini ve znaku.

"Býk je vždycky agresivní, ale chtěl bych nám do budoucna zajistit i jinou filosofii: býk může být i krotký," řekl Domenicali agentuře Bloomberg.

I když tedy automobilka slibuje vzhled i řízení jako u "opravdového Lamborghini", poskytne autu jemnější charakter a každodenní použitelnost. Silnou stránkou modelu by pak měla být možnost široké individualizace vzhledu. Aktuálně ženy tvoří jen 5 procent zákazníků slavné italské firmy.

Kromě majetnějších zástupkyň něžného pohlaví bude Urus cílit také na rodiny a obecně movité zákazníky ve věku od 30 do 45 let.

Koncept Lamborghini Urus.Zdroj: Lamborghini

Nové SUV od Lamborghini se má začít prodávat v roce 2018 a jeho cena bude začínat na částce 4,8 milionu Kč. Novinka už prý má téměř hotový vnější design, který se má lišit od studie Urus, kterou automobilka představila v roce 2012. I když některé charakteristické prvky si údajně zachová.

Očekává se nasazení čtyřlitrového osmiválc se dvěma turbodmychadly s výkonem okolo 600 koní - půjde tak o první sériově vyráběné "Lambo" s přeplňovaným motorem. Důvody jsou jak nižší normované emise, tak větší točivý moment dostupný v nižších otáčkách. Automobilka však tvrdí, že nepůjde o stejnou jednotku, jakou už používají modely Bentley a Audi, které stejně jako Lamborghini patří pod koncern Volkswagen.

V případě zájmu o turbodiesel se výrobce nebrání ani naftovému motoru. Do roku 2020 Lamborghini plánuje také hybridní verzi.