Zcela konkrétně si Santa Fe od Kony vypůjčí uspořádání světlometů. Místo velkých trojúhelníkových světel třetí generace, protažených daleko do blatníků, dostane novinka úzké štěrbinové světlomety na rozhraní kapoty a nárazníku a následně větší světla, umístěná pod ně.

Podobně jako u Kony je pak tvarována mřížka chladiče, která ovšem u Santa Fe dostala na vrchu stříbrnou lištu, rozdělující takřka celou příď. Hyundai také zmiňuje, že nová generace lehce naroste. Čekat tak máme délku 4770 mm, šířku 1890 mm a také delší rozvor, který však nebyl zatím upřesněn.

Hyundai Kona.
TEST: Vzhledem Hyundai Kona rozhodně zaujme. Ale co dál?

Jen pro srovnání, odchozí generace měřila na délku 4700 mm, na šířku 1880 mm, na výšku 1675 mm a rozvor čítal 2700 mm.

Díky těmto změnám má ještě narůst prostor v interiéru. V něm pak Santa Fe dále pokračuje designovým jazykem, který uvedla menší Kona. Nová palubní deska si tak vypůjčuje některé prvky a tvary jako třeba oblé výdechy klimatizace na středovém panelu pod displejem infotainmentu. Celkově ale vypadá Santa Fe uvnitř mnohem komfortněji a honosněji než stará generace.

Velkým tématem nového Santa Fe má být bezpečnost. Hyundai do této oblasti přihodí balíček asistenčních prvků Smart Sense, který disponuje mimo jiné systémem automatického brždění při parkování a vyparkovávání. Novinkou má být také monitoring osob na zadních sedadlech, určený pro bezpečnost dětských cestujících.

Hyundai Veloster N.
Hyundai představil nový Veloster. Pořád má zvláštní počet dveří

Podrobnější informace o nové generaci Santa Fe budou zveřejněny nejpozději na březnovém autosalonu v Ženevě.