Země je plochá, 11. září bylo zinscenováno Spojenými státy a herec Keanu Reeves je upírem, který už žije stovky let (vygooglete si „Keanu Reeves vampire“). Převeďte ovšem fenomén konspiračních teorií mezi motoristy a budete se divit, co se všechno se prý děje nebo dělo za zády motoristů, aniž by o tom věděli.

Dorothy Levitt.
Začátky motorismu byly krušné. Řidičky měly do „výbavy" přidat zbraň. A čokoládu

Tady je pár nejúžasnějších konspiračních teorií ze světa automobilů:

Dieselgate a cestování časem

Rudolf Diesel.Zdroj: wikipedia.org

Někteří lidé se dnes domnívají, že smrt Rudolfa Diesela – vynálezce dieselového motoru – má něco společného s kauzou Dieselgate koncernu Volkswagen. Diesel zemřel v roce 1913, když podle všeho „spadl“ přes palubu parníku SS Dresden, který plul z Antverp do Velké Británie. Vynálezce totiž odmítl svůj patent licencovat čistě pro německou vládu a plánoval dieselové motory nabídnout i Britům pro jejich ponorky.

Za smrt Diesela měla být podle teorií tehdy samozřejmě zodpovědná německá vláda. Jenže mnohem šílenější konspirační teorií je existence stroje času, kterým měli lidé z koncernu VW nedávno cestovat do minulosti, zabránit Dieselovi v rozšíření jeho patentu a zvrátit tímto současnou kauzu Dieselgate s podváděním u měření emisí. Celá akce se ale nepodařila.

Podobných míst pro uchovávání odkoupených vozů má Volkswagen po USA celkem 37.
Letecké záběry ukazují „pohřebiště“ naftových Volkswagenů. Je to drsný pohled

Tak či onak, Diesel prý tehdy opravdu čekal, že se mu stane něco špatného. Před vyplutím měl doma manželce nechat tašku s miliony marek a instrukce, aby ji neotvírala, pokud cestu zvládne bez potíží.

Města a automobilky tajně spolupracují na solení silnic

Ilustrační foto.Zdroj: Deník

Kromě takzvaného „ekologického výpalného“ má vláda spolupracovat s automobilkami na přesolování silnic v zimě, aby úmyslně a dlouhodobě ničila stará auta. Záměrem je prý nahnat řidiče starých vozů do showroomů automobilek, aby si koupili nové auto.

Někteří teoretici se rovněž domnívají, že kvůli stejnému záměru města neopravují silnice.  

Ilustrační foto.
Jak se chránit před zloději aut s bezklíčovým ovládáním? Řešení máte v kuchyni

Bernie Ecclestone je nepolapeným lupičem

Bernie Ecclestone.Zdroj: wikipedia.org

Dnes už sice bývalý ale stále neskutečně bohatý šéf Formule 1 Bernie Ecclestone měl ke svému náhlému zbohatnutí přijít opravdu akčním způsobem. Zatímco byl v 50. letech Ecclestone ještě neznámým pilotem, pouhým manažerem závodních týmů a ve sportu se mu zrovna nedařilo, na konci 60. let už disponoval hromadou peněz, ke kterým přišel dle jeho slov „díky majetku“.

Konspirační teoretici ovšem věří tomu, že Ecclestone byl v roce 1963 spolupachatelem v jednom z nejproslulejších zločinů 20. století, tedy takzvané Velké vlakové loupeži u britského Cheddingtonu. Skupina 15 lupičů tam tehdy přepadla poštovní vlak a ukradla na 2,6 milionu liber. Ecclestone měl v loupeži figurovat jako řidič. Podíl lupu tak měl budoucímu šéfovi F1 zajistit nutnou investici mezi velké ryby motorsportu.

Chevrolet Chevelle „7:8“.
Na pohled je možná NASCAR nuda, ale „podvádělo" se v něm geniálně. A vtipně

Mohli jsme jezdit na vodu

Vodou poháněné auto Stanleyho Meyera.Zdroj: youtube.com

Rozvoj alternativních pohonů je samozřejmě velkým strašákem ropných korporací, které na výrobě paliv pro spalovací motory štědře vydělávají. Kdyby se tedy nejednou objevil převratný vynález motoru, k jehož pohonu stačí prostá voda, ropní magnáti by asi nebyli potěšeni.

Přesně tohle se ale podle konspiračních teoretiků stalo v 90. letech, kdy americký vynálezce Stanley Meyer sestrojil motor využívající takzvané „vodní články“ a k jeho chodu nebylo fosilních paliv vůbec potřeba. Meyer zemřel v roce 1998 velmi kuriózní smrtí, kdy měl být otráven na obědě s párem „investorů“. Vynálezce podle všeho najednou vyběhl z restaurace a křičel: „Otrávili mě!“. Fanoušci Meyera a konspirační teoretici tak věří, že za jeho smrt mohou ropné korporace v čele se světovými vládami.

GKN Technology Demonstrator 2018 (GTD18).
Britská firma tvrdí, že vymyslela revoluční pohonné ústrojí. V čem je nové?

Pitva sice prokázala, že Meyer nezemřel na následky otravy (měl aneurysma mozku), a soud v americkém Ohiu již v roce 1996 označil vynálezcův patent „vodního motoru“ za podvod, ale součástí takto rozsáhlé konspirace může být přece každý a nikomu nelze věřit.

Nicméně, Meyer nebyl jediný, kdo se snažil využít vodu k pohonu motoru. Žádný z dosud předvedených principů se ale nikdy neuchytil.

Inspirace: Jalopnik.com