Tesla prodala ve čtvrtletí více než 5500 svých sedanů Model S. Zhruba 1000 jich bylo dodáno zákazníkům v Evropě. Kvartální příjmy tak prudce stouply na 431 milionů USD (8,2 miliardy Kč) z loňských 50,1 milionu. Proti předchozímu čtvrtletí vzrostly o šest procent. Prodej i příjmy však zaostaly za odhady analytiků.

Generální ředitel Elon Musk uvedl, že výrobu firmy brzdí dodávky baterií. To by se však mělo v příštím roce změnit díky dohodě s firmou Panasonic. Automobilce také výrazně vzrostly náklady na vývoj, protože se chystá v příštím roce začít prodávat svůj další model, crossover Model X.
Musk dodal, že počet autosalonů a servisních center ve čtvrtletí stoupl o 20 procent na více než 100. Firma také zvýšila počet svých dobíjecích stanic Supercharger, které jsou pro majitele vozů zdarma. V Severní Americe má nyní 31 těchto stanic.

Akcie Tesly od počátku letošního roku stouply o více než 400 procent, protože se firmě na počátku letošního roku konečně podařilo dostat do zisku a Model S se ukázal být úspěšným. V reakci na nejnovější výsledky hospodaření však akcie během elektronického obchodování klesly o téměř 12 procent.
Ve čtvrtém čtvrtletí chce Tesla prodat 6000 vozů a za celý rok 21.500 vozů. Loni, kdy se Model S začal prodávat, prodala automobilka 2650 vozů, napsala agentura AP.