Příjmy se za leden až březen zvýšily o deset procent na 620,5 milionu dolarů. Tesla uvedla, že vyrobila rekordních 7535 sedanů Model S (dojmy z jízdy s tímto unikátním vozem najdete zde), který je v současnosti jejím jediným vozem, a dodala jich zákazníkům 6457.

Tesla investovala například do přizpůsobení Modelu S pro zahraniční trhy, jako Británie, Japonsko a Hongkong, a zlepšila některé bezpečnostní vybavení.

Celkově se náklady na výzkum a vývoj zvýšily o 49 procent na 81,5 miliardy USD, velkou část "spolykal" také vývoj nového crossoveru Model X.

Prototyp elektromobilu Tesla Model X.

Elektrické SUV bude vybaveno pohonem všech kol, který zajistí dvojice elektromotorů - jeden je umístěn nad přední nápravou a pohání přední kola, druhý pak najdeme u zadních kol. Tesla slibuje, že nový vůz bude i rychlý, z klidu na 60 mil za hodinu (96 km/h) údajně zrychlí za méně než 5 sekund.

Současně má být i praktický. Nabídne variabilní interiér a tři řady sedadel, přičemž nastupovaní na sedačky ve druhé a třetí řadě usnadní vzhůru výklopné dveře. Ty se prý skvěle hodí i do úzkých parkovacích míst. Dojezd na plně nabité baterie a další užitečné informace o provozních vlastnostech však zatím bohužel neznáme.

Prototyp elektromobilu Tesla Model X.

Výroba Modelu X má začít někdy v průběhu letošního roku, ale už teď prý Tesla eviduje téměř 15 tisíc objednávek.

Za celý letošní rok plánuje automobilka prodat více než 35 000 vozů. V druhém čtvrtletí chce dodat zákazníkům 7500 vozů a zvýšit výrobu na 8500 až 9000 vozů.