Velkou část z tohoto počtu tvoří škodovky, konkrétně model Octavia. Do servisů budou svolány vozy vyrobené od 1. června roku 2008 do 1. června 2009.

Pokud se vás to týká, nemusíte mít nějaké větší obavy, že by vašemu autu selhaly brzdy. Problém se totiž týká "doprovodné" elektroniky, tedy asistentů ESP (elektronická stabilizace, která umí zvrátit potenciální smyk aplikováním brzdné síly na jednotlivá kola a omezením výkonu) a ABS (systém, který zabraňuje blokování kol při prudkém brzdění).

„Tenhle hrdina jel 126 km/h v zóně s osmdesátkou. Kdyby tak byl jeho mozek stejně velký, jako to křídlo. #roasted #zpomal“„Tenhle hrdina jel 126 km/h v zóně s osmdesátkou. Kdyby tak byl jeho mozek stejně velký, jako to křídlo. #roasted #zpomal“
Pokuta nestačí. Australská policie baví internet vtipy na účet trestaných řidičů

V dotčených automobilech tedy hrozí "maximálně" jistá ztráta stability vozu v některých krajních situacích, zejména při přetáčivosti, nedotáčivosti či plném brzdění. Samotné brzdy fungují normálně.

"U vozů Škoda Octavia se v důsledku termomechanického přetížení může poškodit ukostření. To vede k výpadku systému ABS/ESP. U všech dotčených vozidel je nutno aktualizovat software," vysvětluje mluvčí Škoda Auto Zbyněk Straškraba.

Zásah v servisu je přitom krátký, aktualizace softwaru zabere zhruba 30 minut.

Stejná svolávací akce proběhne i v sousedním Německu, kde musí do servisů zhruba 385 tisíc aut, z toho asi 36 100 škodovek. 

Bugatti Veyron.
Kolik stojí provoz Bugatti Veyron? Z nákladů si sednete na zadek