Tatra konkrétně dodala šestikolový podvozek s centrální nosnou rourou a nezávisle výkyvnými polonápravami se vzduchovým odpružením. Mezi nápravami je vždy stejný rozvor, první a poslední náprava jsou řiditelné.

Díky tomu má Titus (zkratka Tactical Infantry Transport & Utility System) nabídnout bezkonkurenční pohyblivost a manévrovatelnost. A samozřejmě umožnit spolehlivou průchodnost i velice náročným terénem.

"Dá se říct, že mobilitou se vyrovnává pásovým vozidlům. S průměrem zatáčení pouhých 13 metrů se dokáže bez problémů pohybovat v městské zástavbě, kde dnes probíhají konflikty," říká ředitel Tatry pro obranné programy Karel Ritschel.

Kolový obrněný transportér Titus na podvozku Tatra 6x6.

Na silnici vůz používá pohon 6x4, v terénu lze samozřejmě přepnout na pohon všech šesti kol. Nápravové i mezinápravové diferenciály jsou vybaveny uzávěrkami.

Motor má 500 koní

Vozidlo s délkou 7,72 metru, šířkou 2,55 m, výškou 2,73 a pohotovostní hmotností 17 tun (hmotnost pro bojovou pohotovost činí 23 tun a maximální hmotnost pak 27 tun) pohání motor o výkonu až 500 koní (368 kW) spojený s šestistupňovou automatickou převodovkou.

Kolový obrněný transportér Titus na podvozku Tatra 6x6.

Díky němu umí vůz jet rychlostí až 110 km/h. Schopnosti v terénu pak dokládá i několik výrobcem zveřejněných čísel: Titus je například schopen se bez jakékoli dodatečné přípravy brodit vodou o hloubce do 1,2 metru. Dále transportér zdolá kolmo vztyčenou překážku o výšce 70 centimetrů, zvládne boční náklon 30 % a stoupavost 60 %.

Na vozidle najdeme dvacetipalcové pneumatiky Michelin s dojezdovými vložkami - to aby se Titus mohl pohybovat i s poškozeným "obutím". Ve výbavě pak je také systém centrálního dohušťování, takže posádka může z kabiny regulovat množství vzduchu v pneumatikách.

Kolový obrněný transportér Titus na podvozku Tatra 6x6.

Podle výrobce je vozidlo schopno plnit množství různých misí od přepravy pěchoty přes bojovou a palebnou podporu až po různé funkce v rámci zajištění bojeschopnosti vojsk.

Granátomety i vodní dělo

Standardně je ovládán třemi příslušníky posádky (velitel, střelec, řidič) a může vézt až desetičlenný výsadek. V případě potřeby může být posádka zredukována na dva členy, čímž vznikne dostatek místa pro výsadek dvanáctičlenný. Titus však půjde řídit i dálkově, takže může posloužit i jako "bezpilotní" transportér.

V nabídce má být množství variant: od klasického bojového vozidla pěchoty přes velitelské vozidlo, obrněnou ambulanci až po spojovací, opravárenská a evakuační vozidla. Nástavbou tak může být třeba minomet nebo modul s vodním dělem. Vozidlo podle výrobce může být osazeno kteroukoli z moderních dálkově ovládaných zbraňových stanic a širokou paletou zbraní zahrnující vše od kulometů ráže 7,62 mm přes 20 mm kanóny až po 40 mm granátomety.

Kolový obrněný transportér Titus na podvozku Tatra 6x6.

Pro podobný dopravní prostředek je samozřejmě mimořádně důležitá balistická ochrana. Česko-francouzský stroj by prý neměla zastavit třeba ani 150kilogramová nálož TNT. K dispozici jsou také aktivní i pasivní ochranné systémy, například různé rušičky a detektory střel.

Společnost Tatra by byla ráda, kdyby vozidla využívala česká a slovenská armáda. V současnosti probíhají testy několika vyrobených prototypů.