Právě „nedostatek Nürburgringů“ se ovšem chystá řešit japonská Toyota, která si chce část legendárního okruhu postavit na vlastním testovacím polygonu přímo v Japonsku. Výstavba kopie části Nürburgringu samozřejmě nebude levná, ovšem vynaložené prostředky se časem vrátí. Fakt, že nebudou muset prototypy Toyoty putovat přes půl světa do Německa, totiž ušetří nemálo financí i času.

Nový polygon je prvním testovacím centrem Toyoty vystavěným od roku 1984. Nacházet se má v prefektuře Aichi a disponovat bude právě věrnou kopií Nürburgringu o délce 5,3 kilometru. Součástí budou kromě perfektně okopírovaných zatáček také změny v převýšení a další náležitosti.

Havarovaná Audi R8 na Nürburgringu.
Kolik stojí havárie na Nürburgringu? Z některých částek se posadíte na zadek

Nürburgring ale nebude jedinou tratí, která se „obtiskne“ do testovacího centra Toyoty. Součástí komplexu o rozloze 6,5 čtverečních kilometrů má být ještě deset dalších světových okruhů a silnic, potažmo jejich částí. Zatím není venku žádná oficiální informace, ale už teď jsme zvědaví na plán celého areálu.

Testovací středisko se má otevřít svému účelu již v průběhu příštího roku, ale do finální podoby vyroste až v roce 2023.

Místem, kde vozy doopravdy létaly a občas létají i dnes, je slavný horizont Flugplatz (Letiště).
Legenda jménem Nürburgring. Zelené peklo vzniklo před 90 lety, fascinuje dodnes