Jeden blíže nejmenovaný sběratel vozů Pagani si totiž neobjednal další Zondu tak úplně pro sebe. Místo toho ji nechal postavit pro svého teprve devítiletého syna Olivera jako dárek. A jelikož se Zonda postupně vyvíjela ve stále šílenější varianty, tahle speciální edice je zřejmě ta nejšílenější.

Unikátní varianta Zonda 760 Oliver Evolution vychází ze starší okruhové zbraně Zondy R a její silniční varianty 760 RS, takže je pochopitelně legální k provozu na silnici.

Audi Sport performance parts pro Audi R8 a Audi TT.
Audi nabídne sportovní doplňky pro R8 a TT. Mají zlepšit i jízdní vlastnosti

Proti Zondě R má však ještě monstróznější zadní křídlo, které je rozděleno do dvou částí a navíc zahrnuje i středové nižší křídlo, a ploutev podobnou té na Zondě Revolución.

Dalšími speciálními prvky jsou karbonová střecha s obřím nasávačem vzduchu, pruhy italské trikolory na čumáku a třeba karbonové winglety na předním nárazníku.

Aston Martin Valkyrie.
Aston Martin ukázal upravený prototyp hypersportu Valkyrie. Už známe i interiér

Uprostřed je tradiční 7,3litrový atmosférický dvanáctiválec AMG produkující výkon okolo 760 koní (560 kW) a točivý moment 780 Nm. Pro ochranu posádky je pak uvnitř zabudovaný i ochranný rám.

Asi nejlepší dárek na planetě Zemi bude moci šťastný syn řídit, až dosáhne poněkud pokročilejšího věku. Nejsme asi jediní, komu se musí zdát těch několik let čekání na jízdu jako neuvěřitelný očistec. Vlastnit však v tak mladém věku supersport s cenou v přepočtu okolo 45 milionů korun, tomu se říká výhra v životě.

Tato zřejmě opět „poslední“ Zonda se také nedávno ukázala i na festivalu rychlosti v Goodwoodu.

Zdroj: Youtube