Aerocaru z roku 1954 se zbavuje jeho stávající majitel za 975 000 dolarů, i když původně chtěl 1,3 milionu USD. Na obzoru je už ale moderní létající auto Terrafugia Transition (psali jsme o něm zde), které by mělo stát "jen" 279 000 dolarů (zhruba 5,4 milionu Kč). Zájemci si na něj ale ještě pár let budou muset počkat.

Aerocar z roku 1954.

Na rozdíl od moderního stroje, jehož skládací křídla se vytahují automaticky, Aerocar si musí při přesunu po silnici vozit křídla a ocasní část na přívěsu. Pokud se chce řidič a pilot v jedné osobě vznést, musí auto v létající stroj teprve sestavit. Až získá určité zkušenosti, nemělo by mu to trvat déle než deset minut.

Kromě vysoké ceny bude Aerocar ve srovnání s mladým konkurentem nejspíše i náročnější na údržbu a komplikované bude také shánění náhradních dílů - vyrobeno totiž bylo jen několik prototypů.

Zatímco Terrafugia Transition už má za sebou předváděcí let, starý nabízený stroj nelétal od roku 1998 a nemá za sebou každoroční povinnou technickou kontrolu. S obstaráním povolení vznést se opět do nebes tak bude mít nový majitel nemalé dodatečné náklady.