Zatím neznámý vlastník si jej pořídil přes oficiálního dovozce vozů Ferrari do České republiky, společnost Scuderia Praha. A musel za něj zaplatit pořádný balík.

Italská automobilka sice nikdy oficiálně nepřiznala, kolik si za otevřenou verzi hybridního supersportu žádá, ale základní cena se odhaduje na nějakých 1,86 milionu eur, tedy asi 50 milionů korun.

Čtěte také: VIDEO: Divoký Challenger Demon bude znít brutálně. Poslechněte si ho

S příplatky se však může vyšplhat mnohem, mnohem výš.

Apertu pohání stejné ústrojí jako standardní LaFerrari. Za sedadly je tedy 6,2litrový dvanáctiválec, jemuž ještě pomáhá elektromotor. Soustava poskytuje výkon 963 koní (708 kW), což autu stačí k aceleraci z klidu na stovku za méně než tři sekundy, na dvoustovku pod 7 sekund a na 300 km/h za 15 vteřin. Maximálka činí 350 km/h.

Nepřehlédněte: VIDEO: První vůz s logem Ferrari vyjel před sedmdesáti lety, takhle vypadal

Jak už víme, Ferrari postavilo pouhých 209 exemplářů, jen 200 - o které byl obrovský zájem a prakticky okamžitě se vyprodaly - jich ale šlo do prodeje. Devět kusů si totiž automobilka nechala pro svoje interní potřeby.

"České" LaFerrari je aktuálně vystavené v showroomu prodejce Scuderia Praha. A právě odtud také pocházejí fotografie, které pořídil automobilový nadšenec Cossie670.