Bohužel (nebo možná naštěstí) je dneska velká spousta Favoritů věcí minulosti. Milovaný i nenáviděný vůz z přelomu osmdesátých a devadesátých let skončil mnohdy neslavně na vrakovišti, a jelikož počet kusů na našich silnicích stále ubývá, stalo se, co se stát muselo.

Z auta, které se ještě nedávno měnilo „za flašku“, stává se pomalu jistý sběratelský artikl. Samozřejmě, že ceny zatím nejsou nijak vysoko a ani v dohledné době nebudou, ale za pěkného a hlavně neshnilého Favorita si dneska připlatíte. Jenže co teprve, kdyby byl takový Favorit úplně nový.

Škoda Favorit.
Favorit slaví třicítku. Ve své době byl docela drahý, stál jako dnes Kodiaq

Světe div, jeden téměř nový Favorit by se opravdu našel a je dokonce k mání v pražském bazaru. Podle prodávajícího má vůz, jenž šel do provozu měsíc po revoluci v roce 1989, dodnes najeto pouze pozoruhodných 3018 kilometrů. Je prý po prvním majiteli, koupený pochopitelně v tuzemsku a jak to z fotek vypadá, nájezd by mohl být docela reálný.

Sedačky vypadají neprosezeně, jednotlivé části interiéru nezničeně a soudě dle perfektního stavu laku a karoserie je jasné, že byl vůz za svůj bezmála třicet let dlouhý život po většinu času garážován.

Jak se rodil Favorit.
GALERIE: Od první čárky po neznámé verze. Favorit má 30 let, jak se rodil?

Cena udaná v inzerátu činí 100 000 korun. Na Favorita je to samozřejmě strašná pálka, ale na druhou stranu, pokud má auto opravdu najeto jen tak málo kilometrů, je jeho sběratelská hodnota obrovská.