Na českých silnicích jezdí v současnosti kolem 4000 vozidel na CNG, což představuje za poslední rok růst zhruba o 30 procent. Z toho asi 360 tvoří autobusy.

Plynaři čekají, že vozidel na plyn bude v Česku stále přibývat, zatím ale stále zůstávají spíše okrajovou záležitostí. Celkem je v ČR registrováno zhruba 4,5 milionu osobních aut. Vozy na CNG tak netvoří ani jedno promile z celkové automobilové dopravy. Kilogram CNG je však v průměru o více než deset korun levnější než litr benzinu, který stojí kolem 38 korun.

Populární jsou vozy na CNG naopak například v Pákistánu, kde jich jezdí více než tři miliony. Podobně je na tom Írán a Argentina. V těchto zemích jsou v provozu také tisíce plnících stanic. Síť českých plnících stanic CNG zaostává i za Německem či Itálií, kde fungují stovky těchto zařízení.

Plnící stanice v Česku provozují všechny hlavní plynárenské společnosti – RWE, E.ON i Pražská plynárenská, ale také například Vemex, Čepro a další. Většinou plničky fungují jakou součást čerpací stanice pro běžná paliva.

Tuzemští odborníci vidí velký potenciál pro CNG zejména v autobusové dopravě. Ušetřily by se tím podle nich náklady za pohonné hmoty i škodlivé emise. Vozy na plyn ve velkém nyní nakupuje také například Česká pošta.

Konferenci o CNG dnes pořádaly plynárenské společnosti Vemex, která je součástí ruského Gazpromu, a E.ON při příležitosti projektu Blue Corridor. Jeho smyslem je upozornit na možnosti dopravy CNG v Evropě. CNG v rámci projektu propaguje asi 20 osobních a nákladních vozů a jeden autobus na tento pohon, které jedou z Moskvy 6000 km přes Varšavu, Prahu, Paříž a Brusel do Berlína.