Díky tomu, že je značná část mosteckého autodromu pokrytá novým asfaltem, dají se při víkendových závodech seriálu mistrovství světa superbiků očekávat rekordní časy. Samozřejmě, pokud budou mít jezdci příležitost je zajíždět na suchu. Na tiskové konferenci před zahájením tréninkových jízd se na tom shodl například tovární jezdec Kawasaki Alex Lowes z továrního týmu Kawasaki i Michael Rinaldi, který pro změnu usedá za řídítka Ducati Panigale V4R.

Právě z proměnlivého počasí, které o víkendu hrozí, mají ale jezdci respekt. "Lepší je, když je pořád sucho, nebo pořád mokro. Na druhou stranu, pro diváky jsou právě měnící se podmínky na trati nejatraktivnější," konstatoval Alex Lowes.

Pořadatelé letos očekávají několik desítek tisíc diváků v hledišti. Vstupenky je ještě možné po oba dny koupit také přímo na místě. V ceně vstupenky již je volný vstup do paddocku, kde bude před zraky návštěvníků probíhat technická přejímka a řada dalších závodních procedur. Procházka po pit lane s autogramiádou jezdců umožní fanouškům nahlédnout přímo do týmových boxů.

Hyundai i30 N Drive-N na trati mosteckého okruhu
Mostecký okruh se zbarvil světle modře. Má to i výhody pro majitele Hyundaií "N"

Z bezprostřední blízkosti bude také možné pozdravit vítěze ihned po závodu, a plácnout si s ním během průjezdu Victory Lane, na níž pak navazuje Parc Ferme, který je plný emocí hned po závodě. Návštěvník se tak stane nejen divákem, ale doslova účastníkem světových závodů. Návštěvníci do 18 let mají navíc vstup zdarma.

Pod oficiálním názvem Prosecco DOC Czech Roundse o víkendu víkendu kromě nejatraktivnějších superbiků v Mostě pojedou i závody tříd WorldSSP, WorldSSP300, Evropský pohár Yamaha R3 bLU cRU a Northern Talent Cup.

V samotné sérii WorldSBK startují nejrychlejší silniční stroje značek Ducati, Kawasaki, Yamaha, Honda a BMW.