Jmenuje se Mcity, rozkládá se na ploše zhruba 13 hektarů, nežije v něm jediný člověk a místo skutečných budov v něm najdete jen makety. Stojí za ním tamní univerzita (University of Michigan), s níž na projektu spolupracuje několik automobilek (údajně jich je patnáct a každá na Mcity přispěla jedním milionem dolarů, tedy asi 24,6 mil. Kč) i výrobci dílů a komponentů.

Podle zástupců univerzity jde o nejpokročilejší středisko testování autonomních vozidel na světě. Městečko nabízí snad všechno, s čím se auta mohou v provozu ve městě setkat. Cesty mají například různý povrch, nechybí semafory, kruhové objezdy, křižovatky, přechody pro chodce, parkovací místa, železniční přejezd či dokonce i tunel a nájezd na dálnici.

Mcity je 'umělé' městečko pro testování autonomních vozidel.

Tvůrci však mysleli také na zdánlivé detaily. Autonomní technologie se tak v Mcity budou muset vypořádat třeba i s poškozenými dopravními značkami.

V Mcity také plánují různé nástrahy, které mají být podobné rizikovým situacím, k nimž pravidelně v mětském provozu dochází. Tak například se bude testovat reakce autopilota na chodce (v podobě makety), který se pokusí přejít silnici po vystoupení z autobusu - a "náhodou" vkročí zrovna do cesty projíždějícího vozu. Další výhodou má být také možnost zkoušet autonomního řízení za všech typů počasí a povětrnostních podmínek.

Mcity je 'umělé' městečko pro testování autonomních vozidel.

Nový testovací areál pak otevírá i možnost zkoušet systémy komunikace mezi auty v provozu, ale také propojení vozů s infrastukturou. Podle automobilek je právě vzájemné "povídání si" možností, jak zlepšit bezpečnost na silnici. Vozy si totiž budou moci vyměňovat například informace o hustotě provozu či například zjištěnému náledí. 

Zdroj: Youtube