Video ze Skotska ukazuje, že když se sejde profesionální řidič kamionu a chytrá technika, ani dodávka skoro šedesátimetrové vrtule větrné elektrárny přes zprvu nemyslitelnou trasu není problém.

Podobně komplikované převozy nadměrného nákladu jsou při stavbě obřích konstrukcí, právě jako třeba větrných elektráren, jednoduše nevyhnutelné. Do celé akce putuje mnoho hodin plánování trasy, zjišťování podmínek na silnici a nakonec cenné zkušenosti řidiče kamionu.

Ilustrační foto.
Podzim je tu, zima za rohem. Víte, jak se postarat o lak svého auta?

Řidič spediční společnost McFadyens Transport neměl dokonce větší problém návěs s obří vrtulí táhnout ani přes pravoúhlou zatáčku, která pokračovala do kopce přes most. Všechno vyšlo úplně skvěle, odbočení proběhlo na první pokus a nákladu nevadilo ani zábradlí mostu, jež se těsně vešlo pod páteř návěsu.

Celé akci samozřejmě pomohla vrchovatou mírou i použitá technika. Dlouhý návěs byl totiž vybaven podvozkem s možností natáčení všech šesti kol. Bez této vychytávky by podobný manévr nebylo možné v žádném případě provést.   

Na úžasnou přehlídku schopností řidiče kamionu s nadměrným nákladem se můžete podívat níže. Jde o zákrok vyměřený na centimetry.

Zdroj: Vimeo