Britské zastoupení české automobilky totiž zveřejnilo video, na němž si to Škoda Superb Combi s výše uvedenými legendami rozdá ve sprintu. A výsledek může být překvapující.

Velký kombík samozřejmě do závodu nastoupil v nejvýkonnější verzi s přeplňovaným benzinovým dvoulitrem o výkonu 280 koní (206 kW), pohonem všech kol a dvouspojkovým automatem.

V tomto provedení Superb Combi zrychlí z klidu na stovku za 5,8 sekundy. Jde tak o nejlépe akcelerující škodovku, jaká kdy byla sériově vyráběna.

Zdroj: Youtube

Srovnání se slavnými supersporty Škoda připravila proto, aby ukázala, jak moc se za poslední roky svět aut změnil. Jistě, dojmy a pocity z řízení sportovního auta budou i nadále úplně jiné než z šoférování rodinného kombíku, stejně jako třeba chování vozů v zatáčkách, ale pravdou je, že výkon a rychlost nikdy nebyly tak dostupné jako v současnosti.

A nejde jen u Superb, zájemci si dnes mohou vybírat z řady aut, která nabízejí spoustu výkonu za přijatelné peníze - k tomu navíc často přidávají i praktičnost, rozumné provozní náklady či bohatou výbavu. Konkrétně Škoda Superb Combi s nejvýkonnějším motorem a 660litrovým zavazadelníkem startuje na ceně 1 002 900 Kč.