Největšími taháky byly dvě verze omlazené Octavie. Začněme tou sportovní.

Octavia RS 245 je nejrychlejší oktávkou, co kdy vznikla. Z dvoulitrového benzinového čtyřválce ve Škodě vymáčkli celkem 245 koní (180 kW) a 370 Nm točivého momentu, což proti dosavadnímu vrcholu v podobě RS 230 představuje nárůst 15 koní a 20 Nm. Auto však nabídne i další odlišnosti, více informací najdete zde.

A určitě se podívejte i na video, které odhaluje, jaký má nejostřejší Octavia zvuk.

Zdroj: Youtube

Další novou variantou Octavie je terénní Scout, který se od běžné varianty liší o 30 milimetrů vyšší světlou výškou a některými doplňky, které zdůrazňují dobrodružnější charakter vozu. Standardem je tu pohon všech kol. Více informací najdete zde.

Zdroj: Youtube

Další premiéry souvisejí s Kodiaqem, česká automobilka totiž do Ženevy přivezla "drsnější" provedení Scout (více informací zde) a sportovněji laděný SportLine (podrobnosti najdete tady).

Zdroj: Youtube

Kromě toho Škoda na švýcarském autosalonu představuje omlazené modely Rapid (detaily najdete zde) a Citigo (více zde).

Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube

Mimochodem, pokud byste si ženevský stánek mladoboleslavské automobilky také rádi prohlédli, ale přímo na autosalon se nedostanete, můžete se podívat na živý přenos s detailní prohlídkou výstavní plochy značky Škoda. Přenos slibuje pohled do zákulisí i informace o tom, jak stánek pro světové premiéry nových modelů vznikal.

Začíná se v 17.40.

Zdroj: Youtube