Z dnešního pohledu neuvěřitelný motor poskytoval výkon 290 koní a dokázal turínskou bestii rozjet na více než 200 km/h. V dubnu roku 1912 dokonce Fiat S76 udržel na celé jedné míli konstantní průměrnou rychlost 290 km/h.

Před několika lety italského rekordmana koupil Brit Duncan Pittaway, který se jej rozhodl kompletně renovovat. Náročné a jistě i nákladné práce teď konečně přinesly kýžený výsledek. Fiat S76 vyrazil na první projížďku po panství okolo Goodwoodu, kde se pořádá slavný Festival rychlosti. Je to naprosto úžasná podívaná.

Zdroj: Youtube

Skvěle se ale kouká i na další video. To ukazuje napínavou honičku dvou účastníků legendárního závodu Tourist Trophy na ostrově Man - mužem vpředu je Michael Dunlop, borcem, který ho nahání, pak Guy Martin. Právě z jeho pohledu je šílená jízda natočena. Záběry jasně ukazují, proč je toto klání považováno za nejnebezpečnější závod na světě.

Zdroj: Youtube

Na pohled vypadá jako Veloster, ale není to Veloster. Hyundai na autosalonu v Soulu představil zajímavý koncept RM15, který sice dostal karoserii připomínající známý "asymetrický" hatchback, ale pod ní je všechno úplně jinak.

Studii RM15 totiž pohání uprostřed umístěný přeplňovaný dvoulitr o výkonu 300 koní, který roztáčí zadní kola. Standardní Veloster samozřejmě využívá motor pod přední kapotou a je klasickou předokolkou.

Hyundai RM15 kromě toho dostal prostorový rám z hliníkových slitin, k němuž jsou připevněny vnější panely karoserie z uhlíkového kompozitu. Výsledkem všech úprav je vcelku pochopitelně hodně rychlé a hodně bláznivé auto. Podívejte se, co umí.

Zdroj: Youtube