Zapomeňte na nudné bezpečnostní kampaně, na Novém Zélandu vznikl klip, který přichází s velice působivým zpracováním. Spot je primárně namířen proti překračování rychlosti a přitom upozorňuje na skutečnost, že i ostatní řidiči mohou dělat chyby…

Zdroj: Youtube

Druhé video už tolik vážné není. Naopak. BMW v něm ukazuje pokrok ve vývoji autonomního řízení, tedy technologie, která ovládá auto v provozu i bez aktivních zásahů řidiče. V Mnichově už jsou tak daleko, že naučili svoje kupé M235i driftovat - a řidiče k tomu opravdu nepotřebuje. Systém autonomní jízdy bokem samozřejmě pouze demonstruje technologické možnosti, do výroby s ním automobilka nepočítá. Zatím.

Zdroj: Youtube

Animovaný svět filmu Auta má evidentně zapálené fanoušky i mezi dospělými. Jeden takový, konkrétně Australan Mark Gibbins, si podle jednoho z hrdinů postavil skutečné auto. Svůj starý pick-up z roku 1950 totiž upravil do podoby rezavého, otlučeného, ale zato věrného Buráka. A teď s ním dělá bláznivé kousky, například se účastní "závodů" v pálení pneumatik.

Zdroj: Youtube