Kanaďan Damon Fryer si to myslí také. I proto kdysi založil stránku Daily Driven Exotics, kde bojuje za každodenní používání exotických sportovní aut. Sám jde jako vlastník Lamborghini Gallardo samozřejmě příkladem, což dokazuje jeho poslední video, v němž názorně předvádí, co všechno se už s italským býkem naučil. Rozhodně ho při tom nešetří.

| Video: Youtube

Značka Lamborghini má samozřejmě po světě spoustu fanoušků, i mezi dětmi. Jedním z nich je i sedmiletý Jacob z Los Angeles, který je těmito vozy úplně posedlý. Jeho otec si pro něj proto připravil překvapení. Oslovil klub majitelů Lamborghini a poprosil ho, jestli by některý z členů nemohl se svým autem přijet na Jacobovu narozeninovou oslavu. Reakce byla nečekaná, ale o to dojemnější.

| Video: Youtube

V dalším videu už Lamborghini opustíme, přesuneme se do kabiny závodního Nissanu GT-R a v klidu domova si vychutnáme obdivuhodnou stíhací jízdu Alexe Buncomba, který jen v prvním kole závodu série Blanc Pain Endurance na okruhu v Monze předjel neuvěřitelných 16 aut. V klipu to ostatně máte přehledně i s počítadlem.

| Video: Youtube

Určitě jste zaregistrovali, že 1. května si nejen fanoušci motorismu připomínali 20 let od smrti legendárního jezdce Formule 1 Ayrtona Senny, který havaroval na okruhu v Imole při Velké ceně San Marina. Senna je mnohými odborníky i fanoušky dodnes považován za nejlepšího závodníka všech dob. V letech 1988, 1990 a 1991 se v barvách stáje McLaren stal mistrem světa, s 41 vítěznými závody mu v historické tabulce patří třetí místo a jeho rekord v počtu pole position (65) překonal až Michael Schumacher.

Čtyřiatřicetiletému Brazilci se stala osudnou levotočivá zatáčka Tamburello, v níž jeho Williams v sedmém kole závodu dostal lehký smyk, který kvůli prasklé tyči řízení Senna nedokázal vyrovnat a přes usilovné brzdění narazil ve víc než dvousetkilometrové rychlosti do betonové zdi. Přestože mu byla okamžitě poskytnuta lékařská péče, o necelé čtyři a půl hodiny později v boloňské nemocnici Maggiore zemřel. Pitva prokázala, že byl usmrcen částí závěsu kola, která mu rozdrtila přilbu.

Že byl Senna opravdovým mistrem, dokazuje třeba i video, zachycující jeho (zvlášť z dnešního pohledu) neskutečně odvážnou jízdu na městském okruhu v Monaku v roce 1990. A jestli vás zajímá i život, charakter a myšlení slavného Brazilce, pusťte si tento povedený medailonek, který se objevil v britském pořadu Top Gear.

| Video: Youtube