Přesvědčil se o tom i majitel jednoho takového "lamba", které díky úpravám produkuje výkon 2000 koní. Tahle síla samozřejmě vyžaduje zvláštní zacházení. Ale ne vždycky se to povede. Jako třeba při nedávném sprintu na půl míle, kdy řidič během zrychlení ztratil nad vozem kontrolu a skončil v jezírku vedle dráhy.

Zdroj: Youtube

Ford nedávno překvapil automobilové nadšence představením studie nového supersportu GT. Pohání ho dvěma turby přeplňovaný šestiválec s výkonem přes 600 koní a už na první pohled je patrné, že se hrdě hlásí k odkazu původního Fordu GT40 z šedesátých let minulého století. Nyní se můžete podívat na video "ze zákulisí", které odhaluje, jak nový koncept vznikal. Zajímavá je především myšlenka, že zatímco přední partie prozrazují příslušnost k historii GT40, aerodynamicky vymazlená záď představuje budoucnost. Záběry jsou však atraktivní i proto, že odhalují spoustu zajímavých detailů vozu, které nebyly na dosud zveřejněných fotografiích vidět.

Zdroj: Youtube

Elektromobily asi většina lidí nevnímá jako auta nabízející drtivou dynamiku. Jenže taková Tesla Model S P85D nabízí výkon 700 koní, točivý moment 930 N.m a pohon všech kol. Není divu, že z takovou výbavou zrychlí z klidu na sto kilometrů v hodině za 3,3 sekundy. Je to ale pořád jen číslo, které nenahradí osobní zkušenost. Proto majitel jednoho Modelu S P85D pozval svoje známé na projížďku a natočil jejich reakce na akceleraci. Výsledek je půvabný.

Zdroj: Youtube