Při zahřívacím kole kategorie Moto3 se totiž do sebe z nějakého důvodu pustili Romano Fenati a Niklas Ajo. Prvně jmenovaný byl výrazně aktivnější, v jedné zatáčce dokonce soupeři kopl do motorky. To horší ale přišlo poté, co jezdci zastavili vedle sebe. Viditelně rozčilený Fenati sáhl Ajovi po řidítkách a zhasl mu motor. A protože závodní motocykly nemají klasický startér, musel bezradný Ajo zkusit svůj stroj roztlačit. Celý incident měl samozřejmě dohru u vedení šampionátu. Fenati do závodu startoval z posledního místa a musel zaplatit pokutu.

Zdroj: Youtube

Videa z ruských silnic jsou dlouhodobě internetový hit. Jedna z nejnovějších kompilací ukazuje, že si ne všechny matky uvědomují nebezpečí tamního silničního provozu. Však se přesvědčte sami, chvílemi jistě budete také jen nechápavě kroutit hlavou.

Zdroj: Youtube

Na Novém Zélandu se minulý víkend jel nejdelší závod šotolinový závod do vrchu na světě. Klání s názvem Race to the Sky ovládl Alister McRae, který 14,5 kilometrů dlouhou trať se 135 zatáčkami pokořil za 8:17.616 minuty.

Zdroj: Youtube

Možná ještě zajímavější než vítězná jízda z pohledu řidiče je ale video zachycující okamžik, kdy se japonské legendě Nobuhiro Tadžimovi zničehonic doslova svlékl závodní speciál. Všimněte si, co všechno ztráta části karoserie a především přítlačného křídla způsobila - pilot nad vozem náhle dokonale ztratil kontrolu.

Zdroj: Youtube