Naposledy Severní smyčka ukázala svou odvrácenou tvář v sobotu (28. března). Při nehodě během automobilového závodu totiž zahynul divák a několik dalších bylo zraněno. K neštěstí došlo poté, co jeden z vozů - konkrétně Nissan GT-R Nismo GT3 - ztratil kontakt s vozovkou, vylétl do vzduchu, přelétl svodidla i bezpečnostní plot a v prostoru pro diváky skončil na střeše.

Nehoda se stala v úvodním dílu seriálu vytrvalostních otevřených závodů. Divák přes okamžitý zásah záchranky zemřel v lékařském centru Nürburgringu. Třiadvacetiletý jezdec Jann Mardenborough vyvázl bez vážnější újmy, preventivně byl ale převezen do nemocnice. Závod byl okamžitě přerušen a posléze ukončen. Okolnosti případu vyšetřuje policie.

Zdroj: Youtube

Automobilka Bugatti letos ukončila výrobu modelu Veyron, svého času nejrychlejšího sériového vozu planety. Posledním kusem se stal exemplář pojmenovaný jednoduše La Finale. Bugatti sestavení finálního Veyronu důkladně zdokumentovalo a z natočeného materiálu vytvořilo fascinující video, které nám dává nahlédnout do zákulisí výroby ve francouzském Molsheimu.

Zdroj: Youtube

Instruktoři v autoškolách to asi vždycky nemají úplně lehké a s řidičskými nováčky si leccos zažijí. Co se ale stane, když se za "studentku" autoškoly vydá malajská profesionální závodnice Leona Chin? Podívejte se sami.

Zdroj: Youtube