Takže se můžete podívat, jak snadné to vlastně je a jak zkušeně si zloděj počínal. „Muž se nenápadně několikrát projde kolem vybraného vozu. Cílem je zjistit, zda se v interiéru nachází cokoli zpeněžitelného. Nepomůže ani skutečnost, že majitel schoval tašku pod sedadlo, v domnění, že není viditelná. Poté, co muž zjistí, že v autě něco je, vniká během pár vteřin do vozu a s kořistí mizí z místa činu," poslala průběh zločinu mluvčí krajské policie Gabriela Holčáková.

Škoda byla vyčíslena na šest tisíc korun. Zloděje nakonec kriminalisté dopadli, podezírají ho i z krádeže motorové pily z garáže v Moravské Ostravě. V tomto případě činila škoda více než dvacet tisíc korun.

Pachatel má již za sebou deset odsouzení, která se týkají zejména majetkových deliktů. Z vězení se vrátil letos v červnu.

Zdroj: Policie ČR

Švédský magazín Teknikens Värld se proslavil takzvaným losím testem, při němž zkoumá ovladatelnost vozu při náhlém úhybném manévru. Časopis však provádí i jiné zkoušky. Naposledy si třeba proklepl účinnost pohonu všech kol u Hondy CR-V. Nejde o náhodný výběr, japonské SUV totiž v tomto testu propadlo už loni. Výrobce tehdy reagoval softwarovou úpravou, která měla stav napravit.

A o co, že to vlastně jde? Teknikens Värld jednoduše zjišťoval, co se stane, když přední kola úplně ztratí trakci. V případě vozů s pohonem všech kol by mělo dojít k přenosu točivého momentu na kola zadní a auto by se mělo rozjet (jak ostatně ukazuje ve stejném videu Ford Kuga). U Hondy CR-V se tak ovšem znovu nestalo. Podle automobilky to nic závažného nedokazuje. Ve skutečném světě prý k situaci, kdy bude mezi nápravami tak velký rozdíl v trakci, nemůže dojít.

Zdroj: Youtube

Audi v Kanadě se snaží propagovat model Q3 jako ideální auto do města s vyšším podvozkem a pohonem všech kol. Proto natočilo reklamu, v níž všechny uvedené přednosti zdůrazňuje.

Současně však, zřejmě aby nikoho nenapadlo netradičně parkujícího řidiče napodobovat, zveřejnilo video ukazující, jak se ve skutečnosti Audi Q3 na zeď vyšplhalo. Bylo to samozřejmě úplně jinak, než jak se nám to snaží reklama naznačit.

Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube