Kromě klasického kombíku v Německu představuje také sportovně laděnou verzi SportLine, s jejímž uvedením na trh se počítá na jaře příštího roku. V budoucnu by označení SportLine mohly nést i další větší modely značky, například chystané velké SUV.

Superb SportLine bude v provedení liftback i kombi. Nejvýraznější poznávací znamení je snížená výška sportovního podvozku o 15 milimetrů a použitá 18palcová nebo 19palcová kola. V interiéru zaujmou zejména sportovní sedadla a tříramenný volant. Součástí sériové výbavy je funkce volby jízdního profilu.

S výjimkou základního zážehového a vznětového motoru bude model Superb SportLine v nabídce se všemi aktuálními motorizacemi včetně vrcholného benzinového dvoulitru o výkonu 280 koní. Ceny dosud nebyly stanoveny.

Superb GreenLine je pak orientovaný na spotřebu. Výrobce uvádí průměrný apetit 3,7 l/100 km.

Další sportovně laděnou novinkou Škody je model Rapid Monte Carlo, který od listopadu rozšíří počet modelů s tímto označením na šest. Škoda bude používat označení Monte Carlo pro menší modely, než je Octavia. Samotná Octavia bude mít svou sportovní verzi RS, která bude k dostání i se zvýšeným výkonem o deset koní na 230 koní. Mladoboleslavská automobilka ukazuje také Rapid Spaceback ScoutLine ve speciálním provedení s designovými atributy městských SUV.

Díky spolupráci s motoristickým serverem Autoperiskop.cz si můžete frankfurtské novinky prohlédnout na videu.

Zdroj: Youtube

A plány do budoucna? Na konci příštího roku má přijít velké sedmimístné SUV. Následovat by měla i verze kupé určená primárně pro asijský trh a také nový Yeti. V delším časovém horizontu, pravděpodobně v roce 2018, by se mohl objevit ještě další terénní vůz, malý crossover o velikosti Fabie. V polovině příštího roku přijde i nový Roomster na základě nového VW Caddy a také se čeká modernizovaná Octavia. Hotová je ale i modernizovaná verze městského modelu Citigo.